Obrączki – o czym należy pamiętać?

Ślubne obrączki dla Nowożeńców

Przygotowania do uroczystości zaślubin i zabawy weselnej wymagają nieco zaangażówania ze storony nowożeńców jak i części rodziny czy świadków. Oprócz ważnych zagadnień związanych z salą weselną wyborem menu kwiatów do wystroju kościoła czy wiązanki ślubnej warto też pamietać we wczesnym etapie planowania o obrączkach ślubnych.

Jakie powinny być obrączki ślubne

Podczas wyboru obrączek należy pamiętać o ważnej kwestii, będą one nam towarzyszyły przez wiele lat stąd materiał z jakiego będą wykonane jest niezmiernie ważny.

Codzienne obowiązki sprzątanie, pranie, praca zawodowa, wystawią na próbę nie tylko nasze dłonie ale także naszą biżuterię. Nie unikniemy drobnych zarysowań. Warto zatem poradzić się jubilera jaką wybrać próbę złota aby oprócz piękna owalu biżuterii zapewnić sobie także trochę trwałości – w końcu obrączki będą z nami tak długo jak się kochamy.

Materiał na obrączki złoto? srebro?

Oczywiście największą popularnością cieszą się obrączki złote bez dodatkowych kamieni, ozdób. Ewentualnie okraszone grawerem na wewnętrznej stronie biżuterii. Wybór na rynku jest ogromny liczne sklepy stacjonarne internetowe nęcą nas swoimi promocjami wielością materiałałów tytan,patyna,złoto,srebro,
stal damasceńska a nawet znalazłam drewno proponowane na powiedzenie sakramentalnego tak. No cóż jak widać jest i na to popyt albo moda?


Jak i gdzie kupić obrączki

Jak już wsominaliśmy wyborem obrączek ślubnych należy zainteresować się na długo przed planowanym terminem uroczystości. Można wówczas swobodnie dobrać odpowiadający nam rodzaj maeriału, wzór, rozmiar. Nie bez znacznia są także ceny oferowanych wyrobów. Faktycznie niewielkie sklepy jubilerskie podparte rodzinnymi tradycjami już prawie wyginęły . Patrząc na ich ilość w Bydgoszczy można policzyć je na palcach jednej ręki. Skuszeni zatem mnogością galerii handlowych zauroczeni miłością biegamy od Apartu po Kruka w poszukiwaniu wymażonego krążka.

Pamiętaj Panna młoda lubi złoto

To odwieczna prawda chociaż nie kożna odmówić piękna srebrnej biżuterii dziewczyny wolą złoto. (są wyjątki) Na tę wyjątkową dłoń włózmy wyjątkową ozdobę symbol Waszej miłości.

Każda porada jest trafna lecz obrączki to symbol nawet najtańsze będą Was wiązały na wiele lat a może na zawsze.